Забули про справжнього власника землі ― громадян України… Через олігархічні телеканали і пресу нав’язується неправдива інформація щодо необхідності запровадження «ринку землі», сіється недовіра до всіх ― і до всього українського, до власної держави, ― її конституції, особливо перед черговими виборами…
Як наслідок, переважна більшість українців під землею здебільшого розуміють "поле" чи "ґрунт" і впевнені, що право на них належить лише умовним селянам… Насправді, відповідно до Конституції України власниками землі та її природних ресурсів як природних об'єктів права власності українців, основного національного багатства, є — усі громадяни України, в тому числі й ― селяни..
Такий загальнонаціональний капітал нації (усіх громадян), ― не може бути предметом купівлі-продажу, застави і не підлягає відчуженню в будь-який спосіб. Але слід говорити про земельні ділянки як об'єкти цивільних прав, що перебувають у власності (державній, комунальній, приватній), є капіталом її власника і, навпаки, можуть бути предметом купівлі-продажу та підлягають відчуженню. Тому, лише після введення здійснюваної дотепер земельної реформи в чинне конституційне поле України, а також після виконання, окреслених мною, першочергових заходів як особливих передумов інституціонального розвитку земельних відносин і природокористування, можна вести розмову про подальшу участь упорядкованих земель сільськогосподарського призначення в ринкових відносинах і про місце сьогоднішнього великого аграрного бізнесу в цьому процесі. Щоб просвітити виборців ― у цій царині, газета "Дзеркало тижня" (13-19 липня 2019 року) надрукувала мою статтю « Партій багато, земля одна». |