Персональна сторінка Коваліва Олександера Івановича
Головна Істина Деякі роздуми Кому потрібний вільний ринок землі ?...
Кому потрібний вільний ринок землі ?... PDF Друкувати Електронна адреса
Істина - Деякі роздуми
Написав Oleksander Kovaliv   
Неділя, 19 грудня 2010 23:23

 

Дійсні господарі землі мають рацію...

 

  Відомо, що урядова група готує пропозиції щодо зняття мораторію на продаж землі.

На конференції Агарного союзу України, яка відбулася у Вінницькій області гостро постало питання стосовно подальших земельних реформувань в Україні та запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення.

Я невідкладно прибув на конференцію, яку проводив голова Агросоюзу - Геннадій Новіков.

Досвідчені спеціалісти і керівники, в тому числі Герої України обґрунтовано наводили приклади і аргументи та давали пропозиції.

Зоурема, відзначали, що провадження ринку землі в умовах високих кредитних ставок банків і низької орендної плати є абсурдним і загрожує країні тим, що родючі землі перейдуть до спритних корумпованих ділків, а вартість земельних паїв (ділянок) із впровадженням пропонованого "вільного ринку" для селян значно зменшиться.

Щоб запобігти таким величезним і по суті прогнозованим втратам, законом слід передбачити, що лише держава може мати первинне право на купівлю землі у пайовика у разі її відчуження або необхідності зміни цільового призначення.

При цьому необхідно негайно (до прийняття законів про ринок землі і про державний земельний кадастр) надати можливість відчужувати (продавати в державну власність) земельні паї, набуті безоплатно у власність всіма тими, кому вони не потрібні і кому невідкладно треба гроші. Просто накладати мораторій або відпускати всіх селян у "вільне ринкове плавання", враховуючи, що з них більше половини пенсіонерів, не можна. Адже, так і не дочекавшись відміни мораторію і можливості продати свої паї, багато людей вже померли.

Щоб унеможливити тіньові схеми обороту землі і усунути посередників, зійшлися на думці, що спочатку потрібно сформувати ефективні сільгосппідприємства і мінімально неподільні земельні масиви. При цьому мають здійснюватися картографічні і геодезичні зйомки, інвентаризація і сертифікація земель, встановлюватися їх власників і користувачів. Одночасно потрібно відродити природні агролісоландшафти, здійснити водорегулювання тощо. Тільки після виконання всіх цих та інших вимог викуплені у пайовиків згаданою державною установою ділянки (лоти) мають прозоро і відкрито виставлятися на тендер (продаж, оренду, оренду з викупом) на вторинному ринку.

Підсумовуючи, всі учасники конференції прийшли до спільного рішення щодо необхідності здійснення перших трансакцій  лише через державну установувиключення із законодавства Українинорм щодо права юридичної особи на купівлю земель сільськогосподарського призначення, визначивши лише фізичні особи, а також стосовно максимального розміру ділянки, яку може мати фізична особа - власник, а саме: - не більше 500 га, диференціюючи її в залежності від природно кліматичних умов, густоти населення на відповідній території та конкретних умов розташування ділянки. 

 

Останнє оновлення на Субота, 22 січня 2011 20:11
 
© 2024 kovaliv.kiev.ua. Всі права захищено.
© 2008 Копіювання тексту без вказання лінку на орігінал - заборенено!