Персональна сторінка Коваліва Олександера Івановича
Головна Істина Деякі роздуми 10 тис га – в одні руки…
10 тис га – в одні руки… PDF Друкувати Електронна адреса
Істина - Деякі роздуми
Написав Oleksander Kovaliv   
Субота, 18 листопада 2023 23:28

ВОЛЮ НАРОДУ – ВОЛЮ ЛЮДИНІ!


Нема зла, аби на добре не вийшло…
 
Жахлива і злочинна війна проти України і героїчний жертовний спротив справжніх українців, який веде до тріумфальної вікової перемоги нашого зовнішнього ворога, ― вимагає також негайного і справедливого (в прозорий спосіб) очищення від внутрішніх антиукраїнських і протиправних корупційних схем і махінацій як злочинної анти людяної діяльності, ― починаючи з органів державної влади (законодавча, виконавча, судова) та органів місцевого самоврядування ― дипломованих працівників ― «продукту» багатьох вчених і їхніх вчителів… Адже, весь цивілізований світ, допомагаючи українцям, очікує повсюдної перемоги добра ― над злом...


Відповідальні українці ― вже понад 30 років (з моменту прийняття більшовицькою Верховною радою України ― 30 січня 1992 року «просталінської» колективної власності на землю, якої немає в жодній цивілізованій країні світу, пізніше ― «мораторію…», тепер ― «ринку…») надто стурбовані антиукраїнськими гібридними (по-шулерські) «земельними трюками», які під виглядом «земельно-аграрної реформи» тривають дотепер…
 
На цей раз совісні люди доведені до відчаю тим, що з 1 січня 2024 року вступає в дію надумана «законодавча» антиконституційна норма щодо набуття у власність земель (земельних ділянок) сільськогосподарського призначення громадянами України та юридичними особами (резидентами) загальною площею ― до 10 тисяч гектарів – в одні руки, яка вводиться горезвісним Закон України № 552-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення», що набрав чинності 1 липня 2021 року.
 
І, яка ж реакція на це ― «слуг»…

Замість того, щоб в час нашої смертоносної перемоги над рашиськими загарбниками ― синхронно очиститись також на внутрішньому фронті, особливо від антиконституційних «земельних трюків», декларуючи курсу «на Європу» (зокрема, в Європі переважають (96 %) сімейні фермерські господарства ― із середнім розміром господарства 16 га), і здійснити конституційно вмотивовану земельну реформу та жити в гармонії ― за об’єктивними законами живої і неживої природи та суспільства, що цілковито узгоджуються з чинними нормами Основного Закону України, вони спромоглися лише на таке.

Народний депутат Богданець Андрій Володимирович ― «слуга» (обраний по №163 округу Тернопільської області) ― Голова підкомітету з питань ціноутворення та розвитку зовнішньоекономічної діяльності в агропромисловому комплексі Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики разом іншими одинадцятьма колегами ― депутатами подали 29 травня 2023 року законопроект «Про внесення змін до розділу X «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо відтермінування набуття юридичними особами права на купівлю земельних ділянок сільськогосподарського призначення» (реєстраційний номер 9341), який вже включено (5 вересня 2023 р.) до порядку денного під номером 3369-IX.

Даний законопроект встановлює наступне:

«1. Внести до розділу X «Перехідні положення» Земельного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 3-4, ст. 27) такі зміни: 

     1) абзац сьомий пункту 61 викласти в такій редакції: «Юридичні особи набувають право на купівлю земельних ділянок сільськогосподарського призначення відповідно до цього пункту через два роки з дня припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX»;

     2) абзац перший пункту 15 викласти в такій редакції: «15. Протягом двох років з дня припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX:».

2. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.».

Якщо розшифрувати цей законопроект простою мовою, то він звучить так:

«Громадяни і юридичні особи набувають право на купівлю земельних ділянок сільськогосподарського призначення через два роки з дня припинення або скасування Указом Президента України воєнного стану на території України ― в розмірі загальної площі до 10 000 гектарів кожний з них.

Протягом двох років з дня припинення або скасування Президентом України воєнного стану на території України: а) загальна площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення у власності громадянина України не може перевищувати ста гектарів; б) забороняється … і далі за текстом…».

При цьому, я (Олександер Ковалів ), аналізую на професійній основі (інженер-землевпорядник, доктор економічних наук, фаховий експерт з питань земельних відносин і природокористування з багаторічним практичним досвідом) всі матеріали стосовно земельних відносин і природокористування в Україні, в тому числі пов’язані із цим законопроектом, і керуючись земельними нормами чинної Конституції України як нормами прямої дії, стверджую, що замість «латання дір» (численним внесенням змін і доповнень до Земельного кодексу України), необхідно здійснити першочергове введення здійснюваної дотепер так званої «земельної реформи» ― в чинне конституційне правове поле України.

Водночас переконаний, що переважна більшість так званих спеціалістів і навіть освічених людей /юристи, економісти тощо/, заблукають в існуючому «законотворчому» лабіринті під виглядом регулювання «земельних відносин», що бере початок із «колективної власності на землю». Не побачать їхню (законів) антиконституційну сутність. Якщо сумніваєтесь, прочитайте: Проект Закону (29.05.2023) та інші матеріали (Порівняльна таблиця (29.05.2023)Пояснювальна записка (29.05.2023)Подання (29.05.2023)Проект Постанови до Закону (іншого Акта) (29.05.2023), а також в документи: Висновок (бюджетна експертиза)Висновок (експертиза щодо європейської інтеграції)Науково-експертний висновок (Перше читання). Ви там не знайдете жодних натяків (доказів) про фактичне порушення Ваших (всіх громадян) конституційних прав як повноправних громадян України ― держави, яка кров’ю здобуває свою незалежність від більшовицько-імперського режиму…

Нажаль, лише одна масштабна реакція ― «громадян», а саме…

Щоб виглядав цей «трюк» із законопроектом, як начебто «священна воля народу», ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада» (ВАР) ― її директор Дикун Андрій Євгенович, які заявили, що представляють «малий та середній бізнес», ― зареєстрували Петицію аграріїв до Президента України (своєрідний референдум, який має набрати 25 тисяч підписів) під красивим гаслом: «Захистити українське село ― відкласти до закінчення війни збільшення максимальної площі с/г землі «в одних руках» зі 100 до 10 000 гектарів». Дата оприлюднення петиції: 03 листопада 2023 року.

На такій непрозорій основі ― в гібридний спосіб ВАР агітує, зокрема:

«Просимо всіх небайдужих долучитися до голосування, щоб не допустити аби українську землю скупили олігархи та корупціонери 

 Уже більше половини необхідних голосів набрала Петиція аграріїв до президента України проти збільшення у 100 разів лімітів на продаж землі. Аби Володимир Зеленський почув українців, малий та середній бізнес, необхідно набрати 25 000 голосів.

#ЗСУ відвойовують кров‘ю кожен метр української землі, а олігархи з 1 січня 2024 року зможуть купувати по 10 тисяч гектарів!

#НіПродажуЗемліОлігархам ».

Тисніть на посилання і голосуйте ----

Фактично текст Петиції звучить так:

«Сьогодні українські аграрії переживають найскладніші часи за всю історію незалежності України. Внаслідок війни агропідприємства вже другий рік поспіль працюють у збиток, щодня зазнають фінансових втрат через заблоковані порти, логістичні проблеми та низькі ціни на збіжжя. Росія й надалі атакує аграрну інфраструктуру та прицільно знищує зернові елеватори і порти. Значна частина сільгоспугідь замінована, велика кількість підприємств досі залишаються на окупованих територіях.

Новим викликом для агросектору стане другий етап земельної реформи, що розпочнеться з 1 січня 2024 року. Максимальний розмір земельної ділянки, який зможе придбати одна особа, збільшиться з нинішніх 100 до 10000 гектарів.

Такі законодавчі зміни є недоцільними в умовах війни та ведуть до знищення малого та середнього агробізнесу. Ці категорії аграріїв не мають коштів на купівлю землі та не можуть залучити на це кредити, а отже будуть відрізані від можливості придбати землю.

Пане Президенте, ви заявляли: «малий і середній бізнес — це основа економіки, що створює понад 60% ВВП, 7 млн робочих місць та майже 40% податкових надходжень». Саме аграрії – представники бізнесу, які забезпечують економічну життєдіяльність країни з перших днів війни.

У аграріїв немає коштів, а тому збільшення ліміту с/г земель у власності, за нинішніх умов, призведе до скупівлі землі за безцінь олігархами та корупціонерами. Тому, сьогодні вкрай важливо зберегти аграріїв, які останнє віддають на підтримку ЗСУ, а не тих, хто заробляє на корупції та війні.

Ми закликаємо залишити до закінчення війни та ще на два роки після перемоги чинний ліміт на купівлю у 100 гектарів землі в «одні руки» як для юридичних, так і для фізичних осіб.

Просимо Вас, пане Президенте, внести ці законодавчі пропозиції до Верховної Ради України та сприяти їх найскорішому прийняттю.

Як Ви говорили, «держава і бізнес мають працювати в команді, а не як два паралельні світи, які не чують, не розуміють один одного». Сподіваємося, Ви почуєте і зрозумієте основу агросектору України – малий та середній бізнес!».

Не сумніваючись…, вбачаю, що цю Петицію підпишуть достроково  понад 25 тис. людей і Верховна Рада України прийме аналогічний закон , який до нового року (1 січня 2024 року) підпише також й Президент України і він (закон) набере чинності…

Зауважу, що на даний момент (18 листопада 2023 р.) підписали петицію вже 16 473 громадяни… До закінчення терміну підписання Петиції залишилося ще ― 78 днів.

Проте, як на моє розуміння, ― передбачається… 

Такий процес (черговий «земельний  трюк») ― однозначно буде трактуватися таким чином: «Український народ, зважаючи на війну в Україні, однозначно підтримав (підписав Петицію ― з відповідним текстом) право громадян і юридичних осіб на купівлю земельних ділянок сільськогосподарського призначення ― загальною площею до 10 000 гектарів в одні руки, але відтермінував ― через два роки з дня припинення або скасування Указом Президента України воєнного стану на території України».БОРОТЬБА ЗА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ ― ПРОДОВЖУЄТЬСЯ…

21–22 листопада 2023 року – виповняться 80 років від створення Антибільшовицького блоку народів (АБН). 

20 листопада 2023 року в приміщенні Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, вул. Володимирська, 60.) відбудеться Всеукраїнська науково-практична конференція «ВОЛЯ НАРОДАМ, ВОЛЯ ЛЮДИНІ!», яку організовують Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Центр національного відродження, Інститут держави і права імені В.М. Корецького НАН України та Фонд інституційного розвитку української науки. 

Конференція покликана для вироблення новітньої державної політики України у сфері підтримки поневолених рф народів.


Заплановано мій виступ на тему: «У кого земля – в того влада» – конституційний ключ (крок) до реального здобуття волі Українським народом – від теперішнього олігархічного більшовизму».

 


Останнє оновлення на Неділя, 03 грудня 2023 11:24
 
© 2024 kovaliv.kiev.ua. Всі права захищено.
© 2008 Копіювання тексту без вказання лінку на орігінал - заборенено!